/* ]]> */
slide

30 okt. EST

Wendre

Wendre tõusis Eesti kuue edukama ettevõtte hulka

Kui mullu paiknes Wendre Äripäeva reastatud Eesti edukaimate ettevõtete edetabelis 109. positsioonil, kerkis firma tänavu 2016. aasta tulemuste alusel kuuendaks.

Äripäeva edetabel koostati kuue majandusnäitaja alusel. Wendre juhi Vahur Roosaare ütlust mööda saavutas teki- ja padja- ning mööblitootja kõrge koha ettevõtte kasvu tulemusena.

Roosaar tunnistas, et läinud aasta möödus töörohkelt. Suure panuse kasvu andis juhi jutu järgi madratsite ja voodite tootmise maht. “Saime selle ärivaldkonna eelmisel aastal ilusasti käima”, märkis ta.

Roosaar lisas, et tuleval aastal valmib Pärnus Ehitajate tee ääres Wendre tehase laiendus ja sellega on veel suuremat tõusu oodata. Ta lausus, et edasist kasvu soodustavad praegused investeeringud.

Ehitajate tee laiendusse on planeeritud tekkide ja patjade tootmine. Vabriku laoosa saab valmis märtsi lõpuks, tootmise laiendus järgmise aasta augustiks. Roosaar ei osanud prognoosida, kui palju töötajaid pärast laienduse valmimist juurde vajatakse, vaid rääkis, et tootmist automatiseeritakse. Tehase tootmismaht loodetavasti suureneb märgatavalt, kuid on võimalik, et töö õnnestub ära teha sama inimeste arvuga.

“Tahame sellest teha Euroopa kõige parema, kõige efektiivsema tehase. Uutel tehnoloogiatel ja lahendustel põhineva tehase. Meil on suured ambitsioonid”, kõneles juht.

Laiendust kavandatakse Wendre Maardu üksuseski. Roosaare sõnade kohaselt kasutati sealset vabrikut mõnda aega logistikakeskusena. Maardus ei ehitata küll midagi juurde, aga plaan on hakata seal tootma eritellimusel voodeid ja madratseid ning selle aasta lõpul käivitatakse pehme mööbli, sohvade tootmine, mis on Wendrele uus ärisuund.

Wendre annab Pärnu tehastes ja Maardu vabrikus kokku tööd umbkaudu 900 inimesele, kellest 700 on seotud tekkide-patjade, 200 aga mööbli tootmisega.